آخرین خرید

پارچه مبلی

تنوع زیادی از جنس های پارچه در دسترس است
پارچه مخمل
پارچه ترک
پارچه مبلی
پارچه ترک
پارچه ترک
پارچه ساتن

پارچه مبلمان مهم ترين قسمت هر مبل خانه می باشد به همین علت باید در انتخاب پارچه مبلی بیشتر دقت کنیم. نقش خوب و رنگ زیبا می تواند جلوه خاصی به دکوراسیون خانه بدهد. یک مبل باید دارای کیفیت و رنگ مناسب باشد و تنوع های زیاد سبب می شود تا برای مبل سلطنتی و مبل راحتی گزینه های متعددی وجود داشته باشد.

انتخاب پارچه مبل بر مبنای کاربرد آن

قبل از خرید پارچه مبل باید نوع کاربری آن را مشخص کرده باشیم تا بتوان راحت تر تصمیم گرفت.

پارچه مبل راحتی و  سلطنتی از نظر نقش و رنگ اختلاف های متعددی با هم دارند. به عنوان مثال مبلمان راحتی استفاده بیشتری نسبت به مبل استیل و مبل کلاسیک دارد

به همین علت جنس مقاوم تر احتیاج دارد پارچه مبل صندلی غذا خوری نسبت به صندلی  ديگر استفاده کمتری دارد زیرا در طول روز تنها برای صرف غذا استفاده شود و در بیش تر وقت ها در زیر میز غذا خوری قرار دارد.

پارچه ساتن
پارچه پورشه
پارچه ترک

بهترین نوع پارچه مبل کدام است؟

یکی از مهم ترین بخش‌هایی که در خرید مبل توجه همه را به خود جلب می‌کند، پارچه به‌ کار رفته و مصرفی در مبل است. پارچه مبل اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود

و کارایی اولیه و زیبایی و جلوه مبلمانتان از بین میرود و این امر موجب میشود تا شما  دوباره هزینه را متحمل و دست به جیب شوید.

به همین‌دلیل  در زمان خرید توجه لازم را داشته باشید و با دقت زیاد خرید را انجام بدهید که بهترین و مناسب‌ ترین را برای مبلمان خود انتخاب کنید.

البته خیلی از پارچه‌های مبل موجود در بازار چینی هستند اما شما باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که جنس مورد نظر کش نیاید و در عین حال لطافت خود را داشته باشد

و یا پرزهای آن به مرور زمان کنده نشود و اصطلاحاً کچلی نگیرد. اما برای اینکه خیالتان راحت شود از خود فروشنده در این مورد سؤال کنید و بخواهید که اطلاعات لازم در مورد انتخابی را در اختیار شما قرار بدهد

و در ضمانت‌نامه مقاومت را هم تأیید کند. پارچه‌های ترک هم نوع دیگری است که مورد استفاده در ساخت مبلمان است که از دیر باز طرفداران خودش را داشته است.

نکاتی در مورد پارچه مبلی

البته بحث انتخاب پارچه مبلمان امری است کاملا  سلیقه‌ای است و بستگی به‌نظر و خواسته ی مشتری دارد

اما برای ایده گرفتن و راهنمایی بیشتر باید بگوییم که همیشه درنظر داشته باشید که گراماژ تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی به آن دست می‌کشید یک تکه است وبه راحتی  فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم آن است که آن را جلوی نور بگیرید و آن را مقایسه کنید. پارچه ی مخمل براق معمولا برای مبلمان استیل است و به این نوع از مبلمان  زیبایی دو چندان و خاص می‌دهد.

معمولا پارچه های با کیفیت و خوب از نظر وزن سنگین‌تر اند و همیشه قیمت، ملاک بهتر بودن و کیفیت عالی مبلمان نیست.

مبلی که در آن از متریال بی کیفیت استفاده شود و جنس خوبی نداشته باشد زیبایی هم ندارد و این را می‌توانید در نگاه اول به مبلمان به وضوح احساس کنید.

معرفی انواع پارچه مبلی

اگر قصد خرید مبلمان سلطنتی را دارید به یاد داشته باشید که یکی از بهترین نوع جنس در ساخت این نوع مبل، پارچه‌های یزد ایران است. حتی به‌نظر خود فروشندگان مبلمان این نوع برای مبل‌های سلطنتی حرف ندارند.

و جالب اینکه در بعضی از مواقع شاهد این هستیم  که کشور ترکیه این نوع پارچه را می‌خرد و در نهایت آن را به اسم ترک بفروش میرساند.

پارچه‌های شانل، کوبلن، مخمل، چرم نانو میکرو، سلطنتی و …  بخشی از این جنس موجود در بازار است که در ساخت مبلمان  از آنها استفاده می‌شود.

رایج‌ ترین نوع آنها در مدل‌ مبل‌هایی با پارچه‌های مخمل هستند. اگر به نمایشگاه ها و تولیدی ها مراجعه کنید به خوبی متوجه خواهید شد

که برای مبلمان سلطنتی جداگانه، برای مبلمان راحتی از مخمل، کتان، پارچه های اسپورت و برای مبلمان در اصطلاح «ال» از چرم، طرح چرم  و  اسپورت که دارای تنوع رنگی بالایی هستند استفاده می‌شود.

تشخیص کیفیت پارچه مبل

پارچه مبلی

تراکم پارچه

توجه به فرم

انتخاب چرم طبیعی یا مصنوعی

دقت به پرزهای آن

توجه به افرادی که حساسیت دارند

انتخاب رنگ‌های تیره برای مبلمان

جای دوخت را ببینید

پارچه مبلی
پارچه مبلی

مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله در مورد پارچه تراکم آن است هر چه کیفیت آن بیشتر باشد تراکم آن نیز بالاتر خواهد بود این موضوع باعث می‌شود که مدت زمان کمی بعد از استفاده از بخشی از بافت آن تغییر کند و از بین برود. البته مسئله‌ای که وجود دارد زیاد بودن بیش از اندازه تراکم آن  نیز می‌تواند باعث سفت شدن گردد. اولین نکته در زمان خرید پارچه مبل تراکم آن است.

در صورتی که تمایل دارید برای مبلمان خود پارچه‌هایی با جنس مخمل یا جیر استفاده کنید بهتر است که از مخمل‌ها و جیرهای بی کیفیت خودداری کنید برای تست کردن آن می‌توانید به کیفیت پرزهای آن نیز پی ببرید.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

یکی از مواردی که می‌تواند از کثیف شدن زود مبلمان شما جلوگیری کند این است که تا جایی که امکان دارد از پارچه های تیره استفاده کنید تا مجبور نباشید در یک بازده زمانی کوتاهی آن‌ها را تمیز کنید. زیرا تمیز کردن زیاد مبلمان می‌تواند باعث آسیب زدن به بافت آن شما گردد. اما نگران نباشید آقای مبل اسپری شوینده تولید کرده که به راحتی می توانید بعد از حتی کوچکترین لکه که روی پارچه مبلی شما باشد آن را پاک کنید بدون اینکه به مبل شما آسیبی برسد.

پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی

نکاتی قبل از خرید پارچه مبلی

انتخاب رنگ و پارچه در زيبايي مبل تاثير بسزايي دارد علي الخصوص اينكه مبل مورد نظر مبلي راحتي باشد كه بيشتر از چوب در آن استفاده شده باشد

مبل در زيبايي دكوراسيون نقش قابل توجهي بازي ميكند كه اگر در انتخاب پارچه و رنگ آن دقت لازم را داشته باشيم اين زيبايي دو چندان ميشود. .علاوه بر زيبايي انتخاب درست بر عمر آن افزوده و دير تر دچار خرابي ميشود و از طرفي تميز كردن مبل راحت تر است.

از طرفی پارچه های مبلی که تولید کشور خودمان و شهر یزد هستند نیز کیفیت بالایی دارند و متاسفانه مشتریان مبل شناخت و تمایل چندانی به استفاده از آن برای مبل شان ندارند در حالیکه تولید یزد، بهترین گزینه برای گرانقیمت ترین نوع مبل یعنی مبل سلطنتی و کلاسیک  محسوب می شود.

برای مبلمان سلطنتی و استیل بهترین پارچه سلطنتی است که اکثر قریب به اتفاق  موجود در بازار مبل و تولیدکننده ها محصول کارخانجات یزد می باشد و گاهاً مشاهده شده که برای فروش بهتر این محصولات ایرانی، به نام  ترک به مشتریان مبل ارائه شده که شما شهروند عزیز باید خیلی مراقب باشید که ازخرید خود پشیمان  نشوید ابتدا آگاهی کامل پیدا کرده بعد خرید کنید.

برای تشخیص کیفیت بافت پارچه کافیست محل دوخت را با دقت بررسی کنید. در صورتی که در محل دوخت، سوراخ های محل دوخت قابل مشاهده هستند و از حد طبیعی بزرگترند مطمئن باشید که بافت انتخابی تان ضعیف بوده و درجه۱ نمی باشد که در هنگام کشیده شدن یا مورد استفاده قرار گرفتن تحت فشار محدود به این صورت در آمده است.

تراکم پارچه مبلی

اگر پارچه های رومبلی از تراکم خوبی برخوردار نباشند در نشستن و برخواستن ها یا در جابجایی یا کشش یا قرار گرفتن اجسام تیز خراشیده می شوند و بمرور از زیبایی آنها کاسته شده و ازبین می روند

شاید این سئوال برای شما پیش بیاید کسی از جسم نوک تیز روی مبل استفاده نمیکند درست است که ما اجسام را روی مبل قرار نمیدهیم اما این به این معنا نیست که لباس شما دارای دکمه یا تیزی نباشد روی جیب بیشتر شلوار های جین دکمه هایی هست روی کیف خانم ها سگگ و وسائل تزئینی وجود دارد

کافی است بچه ای در خانه باشد و جسم نوک تیزی در دست داشته باشد که فاتحه مبل شما را بخواند پس خواهشاً دید موقتی به خرید پارچه نداشته باشید بخاطر چند هزار تومان ارزان تر بودن خودتان را از مبل با کیفیت و محکم و زیبا محروم نکنید.

نمونه های از پارچه مبلی

پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی