آخرین خرید

پارچه مبلی

تنوع زیادی از جنس های پارچه در دسترس است
پارچه مخمل
پارچه ترک
پارچه مبلی
پارچه ترک
پارچه ترک
پارچه ساتن

پارچه مبلمان مهم ترين قسمت هر مبل خانه می باشد به همین علت باید در انتخاب پارچه مبلی بیشتر دقت کنیم. نقش خوب و رنگ زیبا می تواند جلوه خاصی به دکوراسیون خانه بدهد. پارچه مبلی باید دارای کیفیت و رنگ مناسب باشد و تنوع های زیاد سبب می شود تا برای مبل سلطنتی و مبل راحتی گزینه های متعددی وجود داشته باشد.

انتخاب پارچه مبل بر مبنای کاربرد آن

قبل از خرید پارچه مبل باید نوع کاربری آن را مشخص کرده باشیم تا بتوان راحت تر تصمیم گرفت . پارچه مبلی راحتی و پارچه مبلی سلطنتی از نظر نقش و رنگ اختلاف های متعددی با هم دارند. به عنوان مثال مبلمان راحتی استفاده بیشتری نسبت به مبل استیل و مبل کلاسیک دارد به همین علت پارچه مقاوم تر احتیاج داردپارچه مبل صندلی غذا خوری نسبت به صندلی پارچه ای ديگر استفاده کمتری دارد زیرا در طول روز تنها برای صرف غذا استفاده شود و در بیش تر وقت ها در زیر میز غذا خوری قرار دارد.

پارچه ساتن
پارچه پورشه
پارچه ترک

بهترین نوع پارچه مبل کدام است؟

یکی از مهم ترین بخش‌هایی که در خرید مبل توجه همه را به خود جلب می‌کند، پارچه به‌کار رفته و مصرفی در مبل است. پارچه مبل اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود و کارایی اولیه و زیبایی و جلوه مبلمانتان از بین میرود و این امر موجب میشود تا شما  دوباره هزینه را متحمل و دست به جیب شوید. به همین‌دلیل  در زمان خرید توجه لازم را داشته باشید و با دقت زیاد خرید را انجام بدهید که بهترین و مناسب‌ ترین پارچه را برای مبلمان خود انتخاب کنید.البته خیلی از پارچه‌های مبلی موجود در بازار چینی هستند اما شما باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که پارچه مورد نظر کش نیاید و در عین حال لطافت خود را داشته باشد و یا پرزهای آن به مرور زمان کنده نشود و اصطلاحاً کچلی نگیرد. اما برای اینکه خیالتان راحت شود از خود فروشنده در این مورد سؤال کنید و بخواهید که اطلاعات لازم در مورد پارچه انتخابی را در اختیار شما قرار بدهد و در ضمانت‌نامه مقاومت پارچه را هم تأیید کند. پارچه‌های ترک هم نوع دیگری از پارچه‌های مورد استفاده در ساخت مبلمان است که از دیر باز طرفداران خودش را داشته است . اگر قصد خرید مبلمان سلطنتی را دارید به یاد داشته باشید که یکی از بهترین نوع پارچه در ساخت این نوع مبل، پارچه‌های یزد ایران است. حتی به‌نظر خود فروشندگان مبلمان این نوع پارچه برای مبل‌های سلطنتی حرف ندارند و جالب اینکه در بعضی از مواقع شاهد این هستیم  که کشور ترکیه این نوع پارچه را می‌خرد و در نهایت آن را به اسم ترک بفروش میرساند.

پارچه‌های شانل، کوبلن، مخمل، چرم نانو میکرو، سلطنتی و …  بخشی از پارچه‌هایی موجود در بازار است که در ساخت مبلمان  از آنها استفاده می‌شود. رایج‌ ترین نوع آنها در مدل‌ مبل‌هایی با پارچه‌های مخمل و پارچه‌های سلطنتی هستند.  اگر به نمایشگاه ها و تولیدی ها مراجعه کنید به خوبی متوجه خواهید شد که برای مبلمان سلطنتی از پارچه‌های سلطنتی، برای مبلمان راحتی از مخمل،کتان، پارچه های اسپورت و برای مبلمان در اصطلاح «ال» از پارچه‌های چرم، طرح چرم  و پارچه های اسپورت که دارای تنوع رنگی بالایی هستند استفاده می‌شود.

البته بحث انتخاب پارچه مبلمان امری است کاملا  سلیقه‌ای است و بستگی به‌نظر و خواسته ی مشتری دارد اما برای ایده گرفتن و راهنمایی بیشتر باید بگوییم که همیشه درنظر داشته باشید که گراماژ تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی به پارچه مبلمان دست می‌کشید یک تکه است وبه راحتی  فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید.

یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید و آن را مقایسه کنید. پارچه ی مخمل براق معمولا پارچه مناسبی برای مبلمان استیل است و به این نوع از مبلمان  زیبایی دو چندان و خاص می‌دهد.

معمولا پارچه های با کیفیت و خوب از نظر وزن سنگین‌تر اند و همیشه قیمت، ملاک بهتر بودن و کیفیت عالی پارچه مبلمان نیست. مبلی که در آن از متریال بی کیفیت استفاده شود و جنس خوبی نداشته باشد زیبایی هم ندارد و این را می‌توانید در نگاه اول به مبلمان به وضوح احساس کنید.

تشخیص کیفیت پارچه مبل

پارچه مبلی

تراکم پارچه

توجه به فرم پارچه

انتخاب چرم طبیعی یا مصنوعی

دقت به پرزهای پارچه

توجه به افرادی که حساسیت دارند

انتخاب رنگ‌های تیره برای مبلمان

جای دوخت را ببینید

پارچه مبلی
پارچه مبلی

مهم‌ترین و اساسی‌ترین مسئله در مورد پارچه مبل تراکم آن است هر چه کیفیت پارچه بیشتر باشد تراکم آن نیز بالاتر خواهد بود این موضوع باعث می‌شود که مدت زمان کمی بعد از استفاده از بخشی از بافت آن تغییر کند و از بین برود. البته مسئله‌ای که وجود دارد زیاد بودن بیش از اندازه تراکم پارچه نیز می‌تواند باعث سفت شدن آن گردد. اولین نکته در زمان خرید پارچه مبل تراکم آن است.

در صورتی که تمایل دارید برای مبلمان خود پارچه‌هایی با جنس مخمل یا جیر استفاده کنید بهتر است که از مخمل‌ها و جیرهای بی کیفیت خودداری کنید برای تست کردن آن می‌توانید به کیفیت پرزهای پارچه نیز پی ببرید.

پارچه مبلی
پارچه مبلی

یکی از مواردی که می‌تواند از کثیف شدن زود مبلمان شما جلوگیری کند این است که تا جایی که امکان دارد از پارچه مبلی‌های تیره استفاده کنید تا مجبور نباشید در یک بازده زمانی کوتاهی آن‌ها را تمیز کنید. زیرا تمیز کردن زیاد مبلمان می‌تواند باعث آسیب زدن به بافت پارچه شما گردد. اما نگران نباشید آقای مبل اسپری شوینده تولید کرده که به راحتی می توانید بعد از حتی کوچکترین لکه که روی پارچه مبلی شما باشد آن را پاک کنید بدون اینکه به پارچه شما آسیبی برسد.

پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی

نکاتی قبل از خرید پارچه مبلی

انتخاب رنگ و پارچه در زيبايي مبل تاثير بسزايي دارد علي الخصوص اينكه مبل مورد نظر مبلي راحتي باشد كه بيشتر از پارچه نسبت به چوب در آن استفاده شده باشد مبل در زيبايي دكوراسيون نقش قابل توجهي بازي ميكندكه اگر در انتخاب پارچه و رنگ آن دقت لازم را داشته باشيم اين زيبايي دو چندان ميشود. كه اگر در انتخاب پارچه و رنگ آن دقت لازم را داشته باشيم اين زيبايي دو چندان ميشود.علاوه بر زيبايي انتخاب درست پارچه بر عمر آن افزوده و دير تر دچار خرابي ميشود و از طرفي تميز كردن مبل راحت تر است.

از طرفی پارچه های مبلی که تولید کشور خودمان و شهر یزد هستند نیز کیفیت بالایی دارند و متاسفانه مشتریان مبل شناخت و تمایل چندانی به استفاده از این پارچه ها برای مبل شان ندارند در حالیکه پارچه های مبلی تولید یزد، بهترین گزینه برای گرانقیمت ترین نوع مبل یعنی مبل سلطنتی و کلاسیک  محسوب می شود. البته پارچه مبلی یزد هم درجه بندی دارد اینگونه نیست که هر پارچه مبلی که به نام یزد یا در یزد تولید شده باشد یکسان باشد.

برای مبلمان سلطنتی و استیل بهترین پارچه، پارچه سلطنتی است که اکثر قریب به اتفاق پارچه های سلطنتی موجود در بازار مبل و تولیدکننده ها محصول کارخانجات یزد می باشد و گاهاً مشاهده شده که برای فروش بهتر این محصولات ایرانی، به نام پارچه های ترک به مشتریان مبل ارائه شده که شما شهروند عزیز باید خیلی مراقب باشید که ازخرید خود پشیمان  نشوید ابتدا آگاهی کامل پیدا کرده بعد خرید کنید.

برای تشخیص کیفیت بافت پارچه کافیست محل دوخت پارچه را با دقت بررسی کنید. در صورتی که در محل دوخت پارچه ی مبل، سوراخ های محل دوخت قابل مشاهده هستند و از حد طبیعی بزرگترند مطمئن باشید که بافت پارچه مبل انتخابی تان ضعیف بوده و درجه۱ نمی باشد که در هنگام کشیده شدن یا مورد استفاده قرار گرفتن تحت فشار محدود به این صورت در آمده است.

تراکم پارچه مبلی

اگر پارچه های رومبلی از تراکم خوبی برخوردار نباشند در نشستن و برخواستن ها یا در جابجایی یا کشش یا قرار گرفتن اجسام تیز خراشیده می شوند و بمرور از زیبایی آنها کاسته شده و ازبین می روند شاید این سئوال برای شما پیش بیاید کسی از جسم نوک تیز روی مبل استفاده نمیکند درست است که ما اجسام را روی مبل قرار نمیدهیم اما این به این معنا نیست که لباس شما دارای دکمه یا تیزی نباشد روی جیب بیشتر شلوار های جین دکمه هایی هست روی کیف خانم ها سگگ و وسائل تزئینی وجود دارد کافی است بچه ای در خانه باشد و جسم نوک تیزی در دست داشته باشد که فاتحه مبل شما را بخواند پس خواهشاً دید موقتی به خرید پارچه رومبلی نداشته باشید بخاطر چند هزار تومان ارزان تر بودن خودتان را از مبل با کیفیت با پارچه محکم و زیبا محروم نکنید.

نمونه های از پارچه مبلی

پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی
پارچه مبلی