مبل کلاسیک

میز ناهار خوری 6 نفره کلاسیک

ناهار خوری 6 نفره کلاسیک

میز ناهار خوری 6 نفره کلاسیک

اصولاً افرادی از میز ناهار خوری 6 نفره کلاسیک استفاده می کنند که فضای کمتری در منزل دارند. ئر خرید میز ناهار خوری کلاسیک حتماً به پایه های آن توجه کنید که کلاف آن درست برش خورده باشد و یکدست منبط کاری شده باشد و در فضای که در منزل چیدمان می کنید اگر روی پارکت یا موکت و یا فرش نباشد پایه های آن لق نزند.

ایده هایی برای میز ناهار خوری کلاسیک و فضای نشیمن در دکوراسیون خانه

میز ناهار خوری یکی از کارهایی است که در دکوراسیون داخلی خانه باید انجام داد که ابتدا برای این کار ابعاد طراحی خانه را در نظر بگیرید.

  1. اگر خانه ی شما دارای فضای کوچک تری است، نشیمن و میز ناهارخوری در کنار هم قرار می‌گیرد یا در صورت داشتن فضای کافی برای آشپزخانه می توان میز ناهارخوری را در آن جای داد.
  2. از قفسه کتاب برای جدا کردن میز ناهار خوری و نشیمن می‌توان استفاده نمود. این امر باعث جلب توجه مهمانان شده و فضای پذیرایی و غذاخوری را جدا می کند و طراحی هوشمندانه برای منزل شما خواهد بود.
  3. آشپزخانه هایی که در آن محدودیت فضا وجود دارد به جای استفاده از میز ناهار خوری در آشپزخانه می توان با نصب یک طبقه دیگر رو به پیشخوان و ساخت اپن آن را به میز ناهار خوری تبدیل کرد. در خانه هایی که فضای پذیرایی آنها کوچک است و نمی توان میز ناهار خوری در آن قرار داد، از اپن برای پذیرایی مهمانان می توان استفاده نمود.
  4. در صورت نیاز و کمبود فضا را روی یکی از دیوارهای آشپزخانه هم می‌توان یک میز تاشو نصب کرد. که شما با توجه به سلیقه خود و فضای آشپزخانه، میز را به دیوار متصل کنید. پس از صرف غذا در راستای دیوار نیز جمع می شود. این میزها در اشکال مختلف هندسی مستطیلی، مربع و نیم دایره عرضه می شود.  جنس چوب نیز می تواند از چوب، ام دی اف و یا نئوپان  باشد.
  5. با الوارهای چوبی یک میز ناهار خوری زیبا می شود درست کرد. این میز ناهار خوری از ترکیب چند نوع ماده تشکیل شده است. ظاهر جذاب و شیک این میز برای جمع های دورهمی مناسب خواهد بود.
  6. برای پایه ی میز ناهار خوری از پایه های میز چرخ خیاطی یا پایه های فرفوژه می توان استفاده نمود. برای روی میز ناهار خوری نیز از تخته چوبی که رنگ آمیزی شده استفاده می شود.
ناهار خوری کلاسیک

اندازه و راحتی میز ناهار خوری کلاسیک

میز در آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری باید به اندازه ای بزرگ باشد که موارد زیر در آن جا شوند.

 جای پا در میز ناهار خوری

اکثرا میزهایی که در اطراف می بینپد شامل یک یا چند جای پا هستند که مانند چهارگوش پایه های میز را به یکدیگر وصل می‌کنند. به طور کلی باید از راحتی جای پا و نشستن روی صندلی اطمینان حاصل کنید. از زوایای متفاوت روی صندلی بنشینید و به میز تکیه دهید تا از استحکام و تعداد پایه های صندلی مطمئن شوید.

 جای مناسب برای آرنج و اعضای بدن

برای اینکه استاندارد بودن میز ناهارخوری مشخص شود بهتر است روی صندلی میز ناهارخوری بنشینید، فاصله آرنج تا بدن بیشتر از 40 سانتی متر نباشد و ارتفاع میز تا قسمت پایین قفسه سینه شما باشد. اگر میز مورد نظر شما این ویژگی ها را داشت پس استاندارد است.

ارتفاع مناسب برای میز نهارخوری حدود ۷۵ سانتی متر و  فاصله بین دو صندلی یا افراد حداقل باید ۷۴ سانتیمتر باشد و برای راحتی افراد باید به هرکس حدود ۷۰ سانتی‌متر فضا اختصاص دهید. بنابراین میزی را انتخاب کنید که احساس راحتی کنید و برای صرف غذا مجبور نباشید خم شوید.

 صندلی های میز ناهارخوری

صندلی های این میز ناهارخوری باید به گونه‌ای باشد که افراد به آسانی روی آن بنشیند و تکیه گاهی محکم برای میل غذا باشند.

میز و صندلی باید در کنار هم به خوبی قرار بگیرد و صندلی های میز ناهار خوری باید به اندازه‌ای باشد که زیر میز جا بگیرند. صندلی های میز باید استاندارد باشد; صندلی استاندارد، صندلی است که زاویه بین تشک تا تکیه گاه صندلی 90 درجه باشد، پهنای صندلی هم از 45 سانتی متر کمتر نباشد تا غذا خوردن به راحتی هضم شود.

پایه های میز ناهارخوری

در خرید میز ناهار خوری، به پایه های آن نیز توجه کنید. از میزهایی که پایه های آن ها با چسب چوب به میز متصل شده اند اجتناب کنید. زیرا این موضوع باعث می شود که میز طی مدتی آسیب ببیند و استحکام خود را از دست بدهد. اگر پایه های صندلی بیش از اندازه فاصله داشت، پس این موضوع نشان می دهد که صندلی ها استاندارد نمی باشد. یکی از راه هایی که می توان سالم بودن صندلی را چک کرد این است که  در صورت نشستن روی آن ها فشار زیادی ایجاد نکند و از هم باز نشوند.

ناهار خوری کلاسیک

میز ناهارخوری کلاسیک چند نفره؟

اندازه میز و صندلی‌های غذاخوری مانند تمام لوازم پذیرایی دیگر نسبت به تعداد افراد خانواده و رفت‌وآمد مهمان بالا و پایین می‌رود. پرفروش‌ترین و زیباترین مدل‌های روز معمولا ۶نفره و ۸ نفره‌ها هستند. . اکثرا میزهای جمع‌وجور و کوچک برای صرف صبحانه و عصرانه در آشپزخانه قرار می‌گیرد و میزهای بزرگتر در سالن پذیرایی و برای میهمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ناهار خوری 6نفره کلاسیک

نمونه کارهای میز ناهارخوری 6 نفره

ناهار خوری 6 نفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 17 =