مبل استیل یا مبل سلطنتی چیست؟

زمانی که خانه‌های لوکس و سلطنتی را در ذهن مجسم می‌کنید، معمولاً نوع دکوراسیون، وسایل و مبلمان از یک نوع و به سبک کلاسیک هستند. این سبک نشان دهنده وقار و شأن خاصی در طراحی داخلی منزل است و می‌تواند حس لوکس و خاص بودن را در فضای داخلی خانه شما به وجود آورد. مبلمان کلاسیک با پارچه‌های رومبلی کار شده و لاکچری، حس و حال سلطنتی بودن را بیشتر می‌کند و تأثیر بسیاری در فضای خانه می‌گذارد.

اگر به دنبال لاکچری شدن دکوراسیون داخلی هستید، مبل سلطنتی آقای مبل را از دست ندهید. این مدل مبل از منبت کاری و جزییات ریز و ظریف روی بدنه ساخته شده از چوب با کیفیت راش طراحی شده است که برای نشیمن و تیکه گاه از پارچه‌های مرغوب مانند جاسمین، پورشه، جکوار و نمونه‌های مشابه استفاده شده است.

استقبال از هنر دستی  منبت چوب بسیار کاهش یافته است و یکی از علل آن زمان بر بودن و قیمت بسیار بالای این کارهاست. منبت کاری دستی به راحتی قابل تشخیص است و هرچند هم هنر دست یک استاد کار روی طراحی منبت باشد اما باز هم گوشه هایی از کار برآمدگی و نامتقارن بودن های خیلی ریز وجود خواهد داشت.

مبل با ورق طلا

در برخی موارد از ورق طلا و یا ورق نقره برای روکش چوب مبل استفاده می شود که باعث افزایش قیمت چشم گیر مبل میگردد. البته هنوز هم هستند کسانی که دنبال مبلمان گرانقیمت  و لوکس میگردند.

ورق طلا یا  ورق نقره و مس لایه های بسیار نازکی از این فلزات هستند که برای ایجاد نمای فلزی روی انواع مبل مورد استفاده قرار می گیرند.

هنرپوشش دادن وسایل با لایه ی نازکی از فلزات که از روش های ساده آبکاری به شمار می رود سابقه ای دیرینه دارد که از آن برای پوشش دادن گچ بری ها، مجسمه ها، سطوحی دیوار و سقف، ظروف و … استفاده می کرده اند.
ورق طلا را میتوان بر روی انواع بدنه مبلمان استفاده کرد و برای این کار از چسب مخصوص ورق طلا استفاده می شود. ورق طلا تغییر رنگ نداده و اکسید نمی شود.

این ورق ها در انواع ساده و طرح دار هفت رنگ موجود می باشند.

ضخامت ورق طلاها در حد میکرون بوده و با دست قابل شمارش نیستند . هر ورق طلا در حدود 60 الی 150 هزار تومان به فروش میرسد. با این احتساب در صورتی که بخواهید مبل استیل یا سلطنتی با ورق طلا بخرید باید حداقل در حدود 600 هزار تومان الی 2 میلیون تومان بیشتر هزینه کنید.

واحد نفر در مبل کلاسیک (استیل)

برای یک خرید خوب بهتر است با تعدادی از اصطلاحات مهم آشنا شوید و بدانید کاربرد هر یک در کجا رخ می دهد و چه معنایی دارد. ست های مبلمان بر اساس واحد نفر در نظر گرفته می شود هر مبل تک نفره یک واحد حساب می شود اما مبل ها در اندازه دو نفره و سه نفره نیز ساخته می شود و ترکیب آنها یک دست کامل مبل را تشکیل می دهد.

مبل تک نفره = یک واحد

مبل دو نفره = یک و نیم واحد

مبل سه نفره = دو واحد

بنابراین یک دست مبلمان هفت نفره که شامل یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است معادل پنج و نیم واحد می‌باشد. و یک دست مبل نه نفره در مبلمان استیل برابر با یک سه نفره، دو عدد میزبان و 4 تک نفره است. برای قیمت گذاری مبلمان دانستن این موارد اهمیت دارد. اگر شما قصد خرید یک مبل هفت نفره دارید و قصد دارید چند واحد به آن اضافه کنید به راحتی با این فرمول می توانید قیمت مبل خود را حدس بزنید. توجه کنید که دست مبلمان بر اساس واحد قیمت گذاری می شود. گاهی برخی خریداران مبلمان قیمت یک ست هفت نفره را با یک نه نفره مقایسه می کنند و در نظر نمی گیرند که فروشنده به چند واحد در دست اشاره دارد. گاهی سهوی یا عمدی این اتفاق رخ می دهد. مشتری هم به این دلیل که فروشنده می گوید این دست مبل این قیمت را دارد اعتماد می کند. شاید حتی حرفی از تعداد واحد مبل به زبان نیاورد و پس از تحویل متوجه این اشتباه خودتان شوید. پس در هنگام خرید و قیمت گذاری دقت ویژه ای به این موارد مهم داشته باشید. برخی مبلها سفارشی نیستند و امکان اضافه کردن چند مورد دیگر را ندارند. این مورد فقط توسط فروشنده هایی که خودشان کار تولید انجام می دهند فراهم می شود.

مبل سلطنتی

انتخاب شایسته و مناسب مدل مبل سلطنتی نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منزل شما دارد و در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که به دکوراسیون کلاسیک علاقه دارید و این سبک را برای منزل خود می پسندید انواع مختلف مبلمان سلطنتی در سایت آقای مبل وجدیدترین مدلهای آن دیدن فرماید می توانند بهترین و مناسب ترین گزینه برای منزل شما باشند.

مبل سلطنتی

مبل کلاسیک بیشتر شبیه سلطنتی ست اما نباید آن را با مبلمان سلطنتی اشتباه گرفت این دو دسته در ظاهر خود منبت کاری دارند اما میزان منبت کاری ها در مبل کلاسیک خیلی کمتر از مبل سلطنتی ست و حجم این مبل ها نسبت به مبلمان سلطنتی پایین تر است پس قیمتشان نیز کمتر است معمولاً تک رنگ اند در دو طرح ساده و گلدار عرضه میشوند.

مبل سلطنتی

ویژگی مبلمان های  سلطنتی  منبت کاری بسیار و پارچه های سنگین و پر نقش و نگاری ست که برای روکش مبل سلطنتی استفاده میشود اگر خانه شما کوچک است از خرید این نوع مبلمان خود داری کنید چون چوب بسیاری در ساخت آنها به کار رفته پس بزرگ اند و پشتی بلندی دارند و حجم زیادی را اشغال میکنند و برای اینکه ظاهر زیبای خود را به نمایش بگذارن نیاز به فرش و پرده هایی متناسب با مدل و رنگ ان ها و دکوراسیون منزل نیاز است که هم فضای زیادی را اشغال میکنند

چیدمان مبل های استیل (سلطنتی)

یکی از مهم ترین نکاتی که در چیدمان مبل استیل یا سلطنتی باید به آن توجه داشته باشید این است که فضای بزرگی را برای چیدمان مبل استیل یا سطلنتی در نظر بگیرید. چیدن مبل استیل یا سلطنتی در فضایی تقریبا کوچک یکی از بزرگ ترین اشتباهات به حساب می آید که متاسفانه رایج هم می باشد. مبل استیل یا سلطنتی دارای نقش و نگارهای خاصی هستند، چیدن این مبل ها در فضای کوچک سبب می شود که این نقش و نگارها به خوبی مشخص نباشد و زیبایی خاصی را نداشته باشد البته این تنها علتی نیست که توصیه می کنیم مبل استیل یاسلطنتی را در فضای کوچک نچینید.نکته مهمی که در چیدمان مبل استیل یا سلطنتی باید به آن توجه داشته باشید این است که مبل سه نفره یا کاناپه باید در قسمت بالایی پذیرایی قرار بگیرد و مبل های دیگر در اطراف آن به حالت V شکل گذاشته شوند. این شکل از چیدمان مبل استیل یا سطلنتی بهترین و مناسب ترین شکل آن به حساب می آید.

آیا تغییر رنگ چوب مبل استیل امکانپذیر است؟

چوب به کار رفته در ساخت مبلمان استیل بسیار باکیفیت و محکم است. با این وجود احتمال این وجود دارد که در اثر برخورد اشیا نوک تیز رنگ آن آسیب ببیند. اگر چنین اتفاقی افتاد به هیچ عنوان نگران نباشید چون به راحتی قابل رنگ کردن است. گاهی ممکن است شما از رنگ چوب آن خسته شده باشید و قصد ایجاد تنوع در مبلمان استیل را دارید. شما می توانید خود کار رنگ کردن را انجام دهید یا آن را به دست یک متخصص تعمییرات مبلمان بسپارید. از آن گذشته از آنجایی که مبل استیل سالها می تواند مهمان خانه شما باشد بدون اینکه آسیبی ببیند ممکن است بعد از چند سال رنگ و جلای خود را از دست بدهد. در این صورت نیز راهکارهایی برای نوسازی مبل و چوب آن است مثل استفاده از روغن جلا برای براق کردن و بالا بردن دوام چوب که ظاهر مبلمان استیل شما را مثل روز اول خواهد کرد. این کار را آقای مبل  بسپارید.