زیبایی و جذابیت بالای یک مبل کلاسیک مدیون استفاده از کلاف چوبی با کیفیت نظیر راش، نراد، گردو و … در بدنه مبل است که باعث افزایش استحکام و طول عمر مبل می‌شود. علاوه بر کلاف چوبی استفاده از  فوم سرد و اسفنج مرغوب در نشیمن و دسته‌های مبل کلاسیک نقش تعیین کننده‌ای در راحتی و بالا بردن کیفیت مبل دارد. برای تشخیص فوم سرد از فوم گرم بر روی سطح فوم فشار وارد کنید اگر فوم با سرعت به حالت اول خود بازگردد فوم از نوع سرد بوده و در غیر این صورت فوم از نوع گرم است و کیفیت پایین تری نسبت به فوم سرد دارد.

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک دریس 101

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک دریس 102

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک دریس 103

مبل کلاسیک

منبت کاری‌های مبل کلاسیک

همان‌طور که گفته شد مبل کلاسیک تلفیق مبل راحتی و مبل استیل است به طوری که خصوصیات بارز هر دو سبک مبلمان را می‌توانید در مبلمان کلاسیک ببینید. مبل کلاسیک همانند مبل استیل منبک کاری‌هایی بر روی بدنه خود دارد با این تفاوت که این منبت‌ها بر خلاف منبت های مبلمان استیل بسیار زیبا و متعادل‌اند و از ظرافت دلنشینی برخوردار هستند. نقش‌هایی که از طریق منبت کاری روی این مبل‌ها ایجاد می‌شود هنر دست طراحان است این نقش و خطوط  چنان بر روی مبلمان خودنمایی می کنند که هر بیننده‌ای را محصور خود می‌کند.

مبل کلاسیک آرین 101

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک آرین 102

کلاسیک آرین

مبل کلاسیک آرین 103

کلاسیک آرین

ست مبلمان کلاسیک چند نفره است؟

مبل کلاسیک معمولاً در ست های ۷ نفره و ۹ نفره تولید و عرضه می‌شود. ست ۷ نفره شامل ۱ کاناپه سه نفره و ۴ مبل تک نفره است و ست ۹ نفره شامل ۱ کاناپه سه نفره، ۴ مبل تک نفره و ۲ میزبان است. البته با توجه به متراژ محیطی که می‌خواهید برای آن مبل تهیه کنید ، می‌توانید تعداد بیشتری کاناپه و مبل تک نفره سفارش دهید تا ست مبلمان بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون منزلتان داشته باشد.

قیمت مبل کلاسیک

به طور کلی نمی‌توان در مورد قیمت یک مبل نظر داد زیرا به عوامل متعددی از جمله نوع چوب استفاده شده در کلاف، ظرافت منبت‌های مبل و همچنین کیفیت پارچه و فوم استفاده شده در مبل بستگی دارد. ولی به طور کلی قیمت مبل کلاسیک از مبل سلطنتی کمتر و از مبل راحتی بیشتر است.

مبل کلاسیک آرین 104

کلاسیک آرین دیزاین جلومبلی

مبل کلاسیک آرین 105

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک آرین 106

مبل کلاسیک

اصطلاحات مهم برای خرید مبلمان کلاسیک

در این قسمت از راهنمای خرید مبلمان کلاسیک شما را با اصطلاحات و برخی نکات مهم در خرید مبلمان کلاسیک آشنا می‌کنیم که احتمالاً آن‌ها را هنگام خرید بشنوید. از اصطلاحاتی که در زمان خرید مبلمان با آن مواجه می‌شوید اصطلاح کلاف است که به بدنه و چارچوب اصلی مبل گفته می‌شود. در مبلمان کلاسیک به جهت استحکام زیاد چوب درختان نراد، راش، گردو و بلوط، از آن‌ها برای ساخت کلاف مبلمان استفاده می‌شود. در این مبلمان، از چوب ماسیو و روکش‌های طبیعی بهره گرفته می‌شود و به هیچ عنوان از روکش‌های ملامینه و ام دی اف MDF استفاده نمی‌شود. برخی از سازندگان مبلمان نیز به جهت انعطاف‌پذیری کم، از چوب سفید یا همان چوب کاج استفاده می‌کنند که این مسئله از مرغوبیت مبلمان می‌کاهد. برخی با هدف افزایش طول عمر مبل از دو چوب به صورت متصل استفاده می‌کنند، که در اصطلاح به این نوع کلاف دوبل گفته می‌شود که مرغوبترین نوع کلاف محسوب می‌شود.

مبل کلاسیک دریس 104

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک دریس 105

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک دریس 106

مبل کلاسیک

پارچه مبل کلاسیک

پارچه ی به کار برده در مبلمان کلاسیک چرم و مخمل است. ضخامت و مقاومت پارچه اولین نکته ی کاربردی در باره مبلمان است در حال حاضر اغلب پارچه های موجود در بازار ترک و چینی هستند. برخی فروشندگان پارچه های مبلمان، معتقدند پارچه های ترک، بهترین نوع پارچه محسوب می شود. این در حالی است که برخی نیز معتقدند که مرغوب ترین پارچه برای مبلمان کلاسیک، پارچه های  یزد می باشد، از دیگر پارچه های موجود در بازار می توان به پارچه مخمل، شانل، سلطنتی و نانو میکرو اشاره کرد. باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که امروزه عمده پارچه های موجود در بازار، چینی می باشند و به نام ترک به فروش می رسند.