در دنیای مبل و دکوراسیون انواع مبلمان داریم که برخی از آن‌ها جهت راحتی بیشتر و برخی نیز با هدف تزئین خانه و زیباتر نشان دادن آن طراحی شده‌اند. در این بین نوعی مبل به نام مبل شزلون مبلی است که این دو هدف را یکجا در خود دارد.

آنچه که باید در مورد مبل شزلون (درازکش )بدانید

هر کس در مورد این که مبل شزلون چیست یا این که مبل شزلون چه نوع مبلی است یک ایده دارد  ولی باید در طی فرایند مدرنیته  نمونه‌های جدید کمی شباهت به نمونه‌های پیشین و ابتدایی داشته باشند این قطعه از مبلمان به راحتی می‌تواند به عنوان یک صندلی یا یک صندلی استراحت بدون دسته استفاده شود. مبل شزلون برای راحتی و آرامش طراحی شده که در عین حال زیبایی خاصی نیز دارد مبل‌های شزلون برای استفاده در فضای بیرون و داخل خانه مناسب هستند و بعضی از طراحی‌ها به این منظور انجام شده است که منجر شده این مبل شکل همه‌کاره پیدا کند. با این حال، معمولاً با در نظر گرفتن موارد استفاده مبل در داخل یا بیرون از فضای خانه طراحی‌ها از نظر مواد و پایه‌ها متفاوت هستند.که اکثراً کنار مبل کلاسیک خریداری می شود.

نکاتی برای چیدمان مبل شزلون(درازکش)

شما می‌توانید از مبل شزلون در سالن‌ها، آپارتمان‌ها، دفاتر، اتاق نشیمن و پاسیوها استفاده کنید. روش‌های زیادی برای چیدمان مبل مدل شزلون در هر یک از این فضاها وجود دارند اما شما باید یک سری نکات را برای چیدمان آن‌ رعایت کنید. به یاد داشته باشید که مبل شزلون تنها برای نشستن یک نفر است و شما نمی‌توانید از آن بجای کاناپه یا صندلی‌های اتاق نشیمن استفاده کنید. معمولاً مبل مدل شزلون با قطعاتی مثل پاف، میز عسلی یا عثمانی ترکیب می‎شود و گوشه‎ ی دنج و راحتی را می‌سازد. ترکیب مبل شزلون با کاناپه یا صندلی‌های اضافی نامتعارف بوده و ما آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم اما شما می‌توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون خود فضای نشیمن گرم و صمیمی را با آن‌ها در اتاق‌تان ایجاد کنید. مطمئناً مدل کلاسیک مبل شزلون با فضاهای معاصر هماهنگی ندارد و حتی می‎تواند زشت و زننده بنظر برسد. خوشبختانه امروزه انواع مدل‌های مینیمال و مدرن از مبل شزلون در بازار موجود است که می‌توانند با سلیقه و دکوراسیون  شما هماهنگ باشند. حتی مبل شزلون متناسب با پاسیوها نیز طراحی شده‌ است و دست شما برای انتخاب آن‌ها باز است.