تعمیرات مبلمان

تعمیرات مبل

تعمیرات مبلمان

در زندگی امروزی، مبلمان به یکی از اجزای جدایی ‌ناپذیر دکوراسیون منزل تبدیل شده‌ است و در بسیاری از خانه‌ها انواع مختلف مبل را مشاهده می‌کنیم که جلوه زیبایی به فضای نشیمن خانه می‌بخشد؛ اما مبل‌ها بسته به جنس و نوع آن به‌مرورزمان خراب شده و باعث می‌شود که شکوه مبل از جلوه بیفتد. حتی بدنه مبل که معمولاً از جنس چوب است نیز ممکن است بشکند و نیاز به تعمیر پیدا کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند همین‌که پارچه مبلی خراب شد و یا یکی از پایه‌های مبل شکست باید آن را با یک مدل جدید عوض کرد درحالی‌که وقتی چنین اتفاق‌هایی برای مبلمان می‌افتد به‌راحتی می‌توان آن را تعمیر کرد تا درست مثل روز اولش شود.

 

خدمات قابل ارائه در سرویس مبلمان

طراحی و ساخت مبلمان سفارشی

ساخت مبل استیل، راحتی، کاناپه در طرح های مختلف

تعمیر مبلمان استیل، راحتی، کاناپه و…

تعویض پارچه مبلی و تعمیر و تعویض رویه مبلمان

تعمیر و تعویض نشیمن و اسفنج مبل

رنگ‌کاری مبلمان و منسوجات چوبی

 

تعمیرات مبل
تعمیرات مبل
تعمیرات مبل

چه زمانی به تعمیرکار مبل نیاز داریم؟

پارچه و فوم مبلمان معمولاً از ناحیه نشیمن دچار مشکل می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. گاهی نیز بدنه چوبی با شکستگی و مشکلات دیگر مواجه می‌شود که اگر تعمیر نشود کارایی خود را از دست می‌دهد. در این مواقع نیاز به یک تعمیرکار مبل در تهران برای تعمیر کردن آن احساس می‌شود. اما به‌طورکلی در مواقع زیر به خدمات مربوط به تعمیرات مبل نیاز پیدا می‌کنیم:

 • رویه مبل و یا پارچه مبل پوسیده و یا پاره باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.
 • بدنه مبل دارای شکستی باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.
 • میز جلو مبلی و عسلی‌ها دچار مشکل باشند و نیاز به تعمیر داشته باشند.
 • رنگ مبلمان و محصولات چوبی پریده باشد و نیاز به رنگ‌کاری مبل باشد.
 • نیاز به طراحی و ساخت مبلمان جدید داشته باشیم.

و هر مشکل دیگری که برای مبلمان به وجود بیاید. در همه این موارد می‌توانید از یک تعمیرکار مبل در منزل بخواهید که وسیله چوبی شما را در خانه تعمیر کند.

تعمیرات مبل
تعمیرات مبل
تعمیرات مبل

هزینه تعمیر مبل چقدر است؟

هزینه تعمیر مبل و یا قیمت ساخت مبل سفارشی مبلغ ثابتی ندارد زیرا این‌ گونه خدمات به نوع خدمتی که دریافت می‌کنید، بستگی دارد. به همین دلیل قیمت تعمیر مبلمان بعد از بازدید و کارشناسی رایگان اعلام می‌شود. برای ساخت مبلمان نیز در ابتدا باید مدل مورد نظر، پارچه مد نظر و همچنین جنس چوب را مشخص کرد تا بتوان قیمت پیشنهادی ارائه داد. ویژگی استادکار این است که با شفافیت قیمت‌ها، به شما کمک می‌کند تا قبل از شروع کار از قیمت آن خدمت آگاه شوید و هوشمندانه تصمیم بگیرید.

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل از مهمترین قسمت‌ها در زمان تعمیرات مبل است. این کار آنقدر حساس است که در این قسمت می‌توان مشاهده کرد که اگر بهترین رویه کوبی مبل برای شما انجام شود، شما صاحب یک مبل جدید شده اید که کیفیت و ماندگاری آن ازمبل‌های نو بسیار بالاتر است.

تعمیرات مبل
تعمیرات مبل
تعمیرات مبل

نحوه نوسازی چوب مبلمان

اگر سطح چوب مبل شما سالم است، نیازی به مراجعه به فرد متخصص برای تعمیر مبل ندارید. در این صورت و برای نو به نظر آمدن چوب مبلتان و تعمیر مبل در منزل می‌توانید از محلول آب و صابون و یک دستمال پشمی زبر کمک بگیرید. اگر لکه‌های سفید روی چوب ظاهر شده، از یک دستمال که اندکی به الکل آغشته شده برای تعمیر مبل استفاده کنید.

برای افزایش عمر چوب می‌توانید سطح را واکس کاری کنید. شما می‌توانید واکس خمیری مخصوص را مناسب با نوع چوب مبلمانتان از رنگ‌فروشی تهیه کنید و کار تعمیر مبلمانتان را در منزل انجام دهید. در صورتی که سطح چوب شما خراشیده شده و دارای سطحی پر عیب است می‌توانید با مراجعه به رنگ فروشی، رنگ مناسب برای پرداخت آ ن را تهیه کنید و بر روی قسمت‌های مورد نظر بزنید. همچنین برای سهولت کار، ماژیک‌های لکه گیری هم تولید شده اند که به راحتی می‌توانید با انتخاب رنگ مناسب، مبلمانتان را لکه گیری نمایید و تعمیر مبلمانتان را به تاخیر بیندازید.

تعمیرات مبل
تعمیرات مبل
تعمیرات مبل

مراحل تعمیرات مبل

 • تعویض پارچه

 1. ابتدا پارچه شکافته شده و از محل دوخت جدا می شود.
 2. سپس بعد از قالب گیری به مرحله برش و دوخت می رسد.

نکته ای که در رابطه با این مرحله باید بدانید، نوع و متراژ پارچه ای است که برای رویه کوبی استفاده می شود. بدیهی ست که کیفیت پارچه و متراژ آن هزینه تعمیر مبل را تغییر می دهد.

 • زیرکاری

تعویض یا تقویت فوم  تسمه ها و فنرها

زیرکاری به این معناست که مبلمان شما افت نشیمن و با خرابی فنرها را دارد. پس متناسب با این نیازها سرویس زیرکاری انجام می شود. به دلیل نوع طراحی مبل، کاربر به سادگی نمی تواند کلاف مبل را مشاهده کند. در یک تعمیر مبل اصولی، نوع اتصال کلاف مبل باید به درستی بررسی و تعمیر شوند و در صورت نیاز به تقویت یا تعویض اجزاء آن اقدامات لازم از طرف تعمیر کار صورت گیرد.

تعمیرات مبلمان

نکاتی که باید در تعمیرات مبل به آن توجه کنید

 •  مبلمانی که ارزش تعمیر را دارند

پیش از هر چیزی باید بدانید که هر مبل فرسوده ای ارزش تعمیر را ندارد در نتیجه شما در اولین گام باید به خوبی جواب این پرسش را بیابید که آیا این مبل ارزش تعمیر را دارد یا خیر. بهتر است بدانید که کلاف مبل اگر از کیفیت بالایی برخوردار باشد و یا دچار آسیب دیدگی های جدی نشده باشد مبل شما ارزش تعمیر دارد و شما می توانید آن را تعمیر کنید در غیر این صورت هر چقدر هم ماهرانه به تعمیر مبل بپردازید و یا حتی اگر مبلمان خود را به یک تعمیرکار ماهر نیز بسپارید پس از مدتی دوباره مبلمان شما به حالت اولیه خود باز می گردد و تمام هزینه های شما به هدر می رود.

 •  شناسایی قسمت هایی از مبل که نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند

از دیگر نکاتی که باید در تعمیرات مبل به آن توجه کنید این است که مبل را به خوبی بررسی کنید و قسمت هایی که به تعمیر و تعویض نیاز دارند را شناسایی و نسبت به تعمیر آن ها اقدام کنید. توجه داشته باشید که اگر همزمان چندین بخش مبل نیاز به تعمیر دارد به صورت همزمان آن ها را تعمیر کنید زیرا با این کار می توانید از تخفیف های ویژه ای بهره مند شوید از طرفی دیگر نیز تمام مشکلات مبل را به یک باره رفع می کنید و پس از مدتی نیاز به تعمیر مجدد مبل نخواهد بود. در صورتی که فقط بخش کوچکی از مبل آسیب دیده است و با تعمیری جزئی مشکل آن رفع می شود فقط به تعمیر آن بخش بپردازید تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

 •  نوسازی چوب و بدنه مبل

بسیاری از مردم فکر می کنند در صورت آسیب دیدن بدنه (هر چند جزئی) باید آن را به تعمیرات پرداخت و رنگ کاری کرد اما باید بدانید که فقط در صورتی چوب و بدنه مبل نیاز به پرداخت و رنگ کاری مجدد دارد که قسمت زیادی از پرداخت بدنه و رنگ چوب آسیب دیده باشد. در صورتی که چوب و بدنه مبل دچار خراشیدگی های بسیار جزئی شده است می توانید از ماژیک های لکه گیری نیز استفاده کنید و به راحتی خراشیدگی های چوب را از بین ببرید.
نکته: اگر فقط کلاف و یا بدنه مبل نیازمند تعمیر و رنگ کاری است دیگر نیازی به تعویض رویه مبل نیست و شما می توانید رویه مبل را با دقت از کلاف و بدنه مبل جدا کنید و پس از تقویت کلاف و یا رنگ کاری و پرداخت بدنه دوباره از پارچه مبلی قبلی استفاده کنید این کار را به آقای مبل بسپارید.

تعمیرت مبلمان

جلا یا رنگ مجدد مبل فرسوده در منزل

جلای مجدد یعنی برداشتن رنگ قبلی و جایگزین کردن آن با رنگی جدید این کار فعالیت فیزیکی زیادی می طلبد پس برای عرق ریختن آماده شوید اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید بهتر است از ترکیب رنگ برهای شیمیایی و سمباده استفاده کنید مهم‌تر از همه اینکه باید صبور باشید چون بعضی رنگ‌ها به سختی جدا می شوند اگر سعی کنید این کار را با سرعت انجام دهید ممکن است دردسر بیشتری برای خود درست کنید می توانید رنگها و مشاوره از متخصصین آقای مبل بخواهید و به راحتی این کار را انجام دهید. در مورد لاکی که باید به چوب مبل خود بزنید تحقیق کنید. اگر ارزش لاک زدن ندارد می توانید آن را رنگ کنید فقط حواس‌تان باشد مبلمان باارزشی نباشد چون اگر آن را رنگ بزنید ارزش خود را از دست می دهد. قبل از رنگ زدن چوب را سمباده بزنید و برآمدگی های روی آن را صاف کنید. پس از لاک زدن یا رنگ زدن بهتر است دوباره مبلمان را به خوبی تمیز کنید و روی آن سمباده بکشید تا نتیجه‌ی کارتان مثل نتیجه ی کار حرفه‌ای های تعمیرات مبلمان باشد.

تعمیرات مبلمان

ابزار های لازم تعمیر مبل در منزل

شما برای تعمیر مبل به یک سری ابزار نیاز دارید. باید سمباده‌های مختلف با درجه های زبری متفاوتی تهیه کنید دو عدد کاردک خریداری کنید یکی پلاستیکی و یکی فلزی. مقداری پشم پولاد و ژل رنگ بر نیز تهیه کنید. لازم به ذکر است که این ابزارها را به راحتی می توانید از سایت آقای مبل تهیه کنید. برای سفت کردن پیچ‌ها به یک پیچ‌گوشتی چهارسو و یک دوسو، و برای جازدن پایه ها و قسمت‌های چوبی به یک چکش فلزی و یک چکش سرپلاستیکی نیاز دارید تا روی چوب اثر ضربه باقی نماند. موارد زیر را هم دم دست نگاه دارید:

چسب چوب، بتونه ی چوب، صابون روغنی، متر، دستکش پلاستیکی، ماسک تنفسی، قلمو در اندازه های مختلف،مسواک درصورت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تعمیرمبل

نکاتی در مورد تعمیر مبل استیل

مبل استیل و کلاسیک به دلیل ظرافت کاری‎های بیشتر نسبت به مبلمان راحتی معمولاً زودتر و بیشتر دچار آسیب میشوند. البته استفاده درست از این مبلمان میتواند طول عمر مبل شما را بیشتر و نیاز به مرمت آنرا کمتر و کمتر کند.

دلابل متعدد و متفاوتی وجود دارد که نیاز به تعمیر مبل استیل خود خواهید داشت

 • شکستگی و لقی پایه‎ های مبلهای تک و صندلی‎های سرویس نهارخوری
 • تغییر رنگ، رنگ پریدگی و تیرگی و چرک شدن پارچه
 • شکستگی و از بین رفتن بخشهای ظریف مبل مانند تاج و نقش و نگار روی دسته مبل
 • شل شدن فنر کف مبل و از بین رفتن اسفنج و نشست محتوی مبل
 • از بین رفتن اسفنج یا فوم پشتی مبل
 • صدا جیرجیر چوب و فنرهای مبل استیل

قبل از هر چیز باید بدانید که مبل شما هر چقدر با کیفیت و حتی گرانقیمت باشد نیاز به تعمیر مبل پس از گذشت چند سال ( کم یا زیاد ) احساس خواهد شد. بنابراین تعمیر و رویه‎ کوبی مبل استیل خود را به متخصصین مجرب و حرفه ای مبل آقای مبل بسپارید و با خیالی آسوده مبلی نو و حتی بهتر از روز اول را به هزینه ای مقرون بصرفه تحویل بگیرید.

تعمیرات مبلمان

خدمات جانبی تعمیر مبل استیل وکلاسیک

 • رنک گاری و روکش طلا برای قسمتهای چوبی مبل
 • تهیه پارچه مبلی ایرانی و خارجی با انتخاب از روی کالیته پارچه – پایین تر از قیمت بازار
 • تعمیرات جزئی (کف صندلی، دوخت و دوز، کوسن، لکه گیری و …

بهترین مرکز رویه کوبی و تعمیر مبل استیل  و کلاسیک تنها با یک تماس آماده همکاری و خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران است.

تعمیرات مبلمان

جمع بندی

ترمیم و تعمیرات مبلمان از روش های مقرون به صرفه نسبت به خرید مبلمان است که امروزه به دلیل گران بودن قیمت مبلمان جدید گزینه ای مناسب محسوب می شود. هر زمان که قصد انتخاب تعمیرات تخصصی مبلمان دارید باید ابتدا نکات مهمی را باید بررسی کنید تا پس از تعمیر و ترمیم مبل با مشکلی رو به رو نشوید. از مهمترین نکات قبل از تعمیر تخصصی مبلمان می توان به مشاهده نمونه کار از مجموعه تعمیرات مبلمان، دریافت هزینه خدمات تعمیرات و توافق با آن ها، مشاوره در زمینه انتخاب پارچه مبلمان و سایر موارد مربوط به تعمیرات تخصصی مبل و غیره اشاره کرد. مجموعه دایرکتیو در این زمینه می تواند شما را کمک و راهنمایی نماید. جهت برقراری ارتباط با بخش مشاوره ای و کارشناسی مجموعه به آدرس سایت mrmoble.com مراجعه فرمایید.

تعمیرات مبلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + نوزده =